Најново

Кадетките на РК Делчево надмоќни против  РК Чаир

Кадетките на РК Делчево надмоќни против РК Чаир

Додадено на: 09-09, 2018

Денес во спортската сала М.М.Брицо се одржа второто коло од женската ракометна лига во кадетска конкуренција помеѓу екипите на РК [...]

Популарно

БРОНЗА ЗА РК ДЕЛЧЕВО

БРОНЗА ЗА РК ДЕЛЧЕВО

Додадено на: 08-18, 2015

РК Делчево го освои третото место на интернационалниот турнир во ракомет “СКОПЈЕ КУП 2015“ кој традиционално по вторпат се одржува [...]