Галерија — 18 април 2014
Атлант2013- Приморско

Во Република Бугарија во Приморско се одржа меѓународниот турнир Атлант -2013.РК Делчево и уште неколку екипи од Русија ,Украина ,Бугарија,Полска и Литванија беа учесници на овој турнир.Нашата екипа покажа добра игра и го освои златниот медал на турнирот,а нашата ракометарка Мери Арсениевска се закити со признанието најдобар стрелец на турнирот.Во прилог ви доставуваме неколку фотографии од овој турнир.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *