Вести Останати — 12 мај 2014
Видео со најдобрите голови во ракомет!

РАКОМЕТОТ е живот. Треба да научиш да се браниш, да се бориш, да ја признаеш грешката, понекогаш да премолчиш, а понекогаш и да нападнеш. Кога ти е најтешко, примаш удари, го блокираш противникот, го надмудруваш послабиот. И паѓаш и се подигаш и како да ништо да не било !!! Тоа не е игра, не е забава, ракометот е живот !Погледнете го видеото “Best of Handball”

 

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *