Вести — 03 октомври 2019
Викендов нови предизвици за РК Делчево

Продолжуваат возбудувањата на спортските терени за нашите екипи.Во сабота и недела по 5-ти пат ќе се одржи турнирот “Вардар еден живот една љубов” ,каде РК Делчево и оваа година ќе има свој претставник и тоа во генерација 2006/07 женски.Екипата патува добро подготвена и очекуваме да се вратиме со добар резултат.Исто така нашите пионерки во сабота гостуваат на екипата на ЖРК Металург од Скопје.Натпреварот е закажан за во 14.30ч.во спортската сала Автокоманда.Кадетите пак во недела на гостински терен ќе се сретнат со екипата на Вардар од Неготино.Натпреварот ќе се игра во 17.00ч.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *