Вести Останати — 10 декември 2014
Гол со стил-Кармен Мартин и Марта Манге

Шпанија со четири бодови веќе ги планира натпреварите од главната фаза, а натпреварот со Русија покрај неизвеснотста им овозможи на шпанките да ја истакнат својата техника и индивидуален квалитет. Не е лесно да постигнеш гол кога резултатот е изедначен. Најдобрата поедника на репрезентацијата на Шпанија, првиот стрелец на првенството Мартин и Марта Манге знаат како да ја кренат атмосферата во својот тим дури и кога резултатот е неизвесен.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *