РК Делчево — 15 јануари 2017
Делчево е шампион!

Делчево Вардар е шампион во генерацијата 2000/2001 во женска категорија на турнирот „Еден живот една љубов“ што се игра во салите во „Јане Сандански“.
Делчево Вардар го победи Филип Вардар со 21:12.
На трето место е екипата на Карпош Вардар, која во натпреварот со Вардар Виница славеше победа со 14:11.

Минатата година оваа иста екипа беше  шампион и во Вардар Јуниор лигата.Честитки за сите ракометарки и стручниот штаб и им посакуваме успешна сезона во оваа година!

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *