Вести Останати — 26 јануари 2015
Екстра премии за Катарците за влез во полуфинале

Катар – најбогатата земја на светот според просекот на БДП по глава на жител, откако секоја победа на мундијалот ја наградуваше со по сто илјади долари по играч, се одлучи за уште поголема премија за влез во полуфинале. Катар на своите ракометни херои им нуди стан и тоа во монденската населба на вештачкиот остров во Доха, по еден автомобил Масерати и по еден милион долари. Катар во четвртфиналето ја чека репрезентацијата на Германија.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *