Вести Останати — 04 октомври 2014
Најдобрите ветерани во европскиот ракомет

Специјализираниот ракометен портал “Планет Хандбал“ даде интересна листа  на најдобрите активни ветерани во европскиот ракомет. Би било интересно да се види до каде би стигнала екипа составена од нив.

Oчекувано, најголем број од нив се голмани.

Листа на најдобрите активни ветерани:

 

Бр. Име Години Позиција Екипа
01. Тиери Омејер 37 голман ПСЖ
02. Каспер Хвидт 38 голман КИФ Колдинг
03. Ренато Вугринец 39 десен бек Металург
04. Жером Фернандез 37 лев бек Тулуз
05. Венио Лосерт 38 голман Монпелје
06. Хавиер Омбрадос 42 голман Ветзлар
07. Хуанин Гарсија Лоренцана 37 лево крило Натурхаус
08. Алберто Енрериос 38 лев, среден бек Нант
09. Марцин Лијевски 37 десен бек Гданск
10. Каспер Нилсен 39 лев бек Фуксе Берлин
11. Данијел Шариќ 37 голман Барселона
12. Младен Бојиновиќ 37 пикер ПСЖ
13. Горан Стојановиќ 37 голман Ал Џаиш
14. Магнус Јернемир 38 среден бек Луги
15. Сорен Расмусен 38 голман Силкеборг
16. Никола Мариновиќ 38 голман Гепинген
17. Торстен Јансен 38 лево крило Хамбург
18. Нандор Фазекаш 38 голман Ал Џаиш
19. Хејкел Меганем 37 голман Ал Џаиш
20. Горазд Шкоф 37 голман Нант
21. Ратко Николиќ 37 пикер Борац Б.Л.
22. Никола Блажичко 37 среден бек Либек
23. Петр Штохл 38 голман Фуксе Берлин
24. Далибор Чутура 39 среден бек Констанца
25. Свере Андреас Јакобсон 37 пикер Акурејри

извор:http://www.handball-planet.com/

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *