Вести Останати — 18 мај 2014
Новак Ѓоковиќ-најголемиот хуманист

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим откако во финалето по три сета го надигра „кралот на земјен терен“ шпанецот Рафел Надал со резултат: 4:6, 6:3, 6:3. И покрај се што се случува во Србија, Ноле успеа да се собере и да триумфира за цела Србија. По триумфот и третиот освоен трофеј во Рим, Новак на камерата напиша кому му ја посвети победата: Ова е за Србија и Босна!, напиша Ѓоковиќ, покажувајќи уште еднаш колку голем човек е.Целиот награден фонд оди кај настраданите од поплавите, oколу 700 000 евра !Пример за сите,пример за цела нација.10336800_293266757515636_6311081410525425450_n

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *