РК Делчево — 24 септември 2019
Нови ракометни возбудувања

Викендот во спортската сала М. М. Брицо нови ракометни возбудувања ќе ни приредат пионерките и кадетите на РК Делчево. Пионерките на домашен терен во 12.00 часот ја пречекуваат екипата на ЖРК Куманово, додека кадетите во 14.00 часот го играат првото коло против екипата на РК Тиквеш од Кавадарци.
Ги покануваме сите љубители на ракометот да дојдат и да им ја дадат својата подршка на нашите ракометари.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *