Вести РК Делчево — 06 април 2014
Победа на пионерките на РК Делчево

На 05.06.2014 година во спртската сала М.М.Брицо во Делчево се одржа натпреварот од деветотто коло од женската пионерска лига помеѓу екипите на РК.Делчево и РК:Струма од Струмица.Натпреварот го отвори гостинската екипа поведувајќи со 0:1 веднаш потоа нашите ракометарки изедначија.Наредниот гол повторно гостите поведоа и тоа беше нивното последно водство во текот на натпреварот.Гостинската екипа прикажа доста агресивна игра но нашиот тим со цврста одбрана, брзи контри и полу контри успешно го одржаа водството до самиот крај.

 

РК Делчево:РК Струма  11:8(6:3)

РК Делчево:Б.Захариева; С.Митевска; С.Величковска; А.Стоименовска 2; М.Китановска 3;  М.Цонева 1; К.Ангеловска; М.Јанковска 4; Б.Георгиевска; С.Николова; М.Гоцевска 1; М.Крстевска; К.Атанасовска; Н.Стојанова; Д.Ивановска ;Г.Атанасовска

    Седмерци:2/2      Исклучувања: 2минути

 

РК Струма:Е.Атанасова; М.Кондева; А.Ефтимова; М.Василева;  С.Грожданлиева 2; Д.Костадинова; Ј.Митрева; М.Зимбаковска; А.Тасева; К.Галева; Н.Танчева;  З.Русева; Н.Пецанова 3 ; Г.Велкова; М.Трајкова 2; Р.Петрова 1;

Седмерци:2/1    Исклучувања:6 минути

Судии: Иван Јовановски  и Стефан Станков

Делегат : Зоран Јовановски

Спортска сала: М.М.Брицо

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *