Вести РК Делчево — 16 август 2015
ПОЛУФИНАЛЕ ЗА РК ДЕЛЧЕВО

Во третиот ден од Меѓународниот турнир “СКОПЈЕ КУП 2015“ екипата на РК Делчево ја совлада екипата на РК Вардар 1 со резултат 25:20.Со оваа победа ракометарките на Делчево си обезбедија полуфинале на турнирот.Следен противник на РК Делчево е РК Бар од Црна Гора,минатогодишниот победник на СКОПЈЕ КУП 2014.Ракометарките ги очекува доста тежок полуфинален натпревар но и влогот е голем ,“ФИНАЛЕ“.

 

 

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *