Вести РК Делчево — 16 март 2014
Пораз на РК Делчево!

DSC_0103_resize

РК Делчево беше поразен од лидерот на табелата ЖРК Металург со резултат 11:15(6:8).Нашата екипа играше под притисок на големото име на нашиот противник и дури во втората половина од првото полувреме успеа да се созеде и на полувреме замина со пристојна гол разлика од 6:8.Во второто полувреме продолживме со рамноправна игра и во два наврати имавме 1 гол негатива .Во последните неколку минути гостинската екипа успеа да се одлепи и заслужено да ги однесе трите бода од Делчево.Во салата М.М.Брицо присуствуваа оклу 300 љубители на ракометот.Следен наш противник е екипата на Велкова 5 од Скопје кој ќе се одржи следниот викенд .

  РК Делчево:ЖРК Металург 11:15(6:8)

РК Делчево:Б.Захариева,С.Митевска,С.Величковска,А.стоименовска  2,М.Китановска 4,М.Цонева,К.Ангеловска,М.Јанковска 1 ,Б.Георгиевска 1, С.Николова,М.Гоцевска 3,М.Крстевска,К.Атанасовска,Н.Стојанова       Седмерци 0/0.     Исклучувања:6 минути.

ЖРК Металург:А.Илијаз,А.М.Божиновска,И.Џигерова,А.Брунчевиќ,В.Глигоријадис 2,М.Ристевска,В.Ангеловска 3,М.Николиќ,А.Илиќ,М.Павловска,А.Милевска,А.Конеска,М.Алексовска,П.Граматова 8,С.Стефановска 2,М.Костадиновска       Седмерци: 2/2.              Исклучувања: 2 минути

Судии: Јовановски Иван и Станков Стефан од Штип

Делегат:Зоран Јовановски од Штип

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *