Вести РК Делчево — 12 март 2014
Почеток и на натпреварите од кадетската лига!

Во недела екипата на РК Делчево на домашен терен требаше да ја пречека екипата на РК Феникс од Битола за старт на пролетниот дел од кадетската пионерска лига,но поради финансиски поблеми истоимената екипа нема да допатува во Делчево.Во сабота пак екипата на Овче Поле ќе ги одмери силите со екипата на Стружанка додека екипата на Кичево е слободна во ова коло.Во наредното седмо коло нашата екипа и гостува на РК Стружанка .

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *