Вести Останати — 02 јуни 2014
Репрезентативците беа дел од хуманитарната акција во Охрид

Репрезентативците беа дел од хуманитарната акција во Охрид

Ракометарите на репрезентацијата на Македонија, кои се на подготовки во Охрид, зедоа учество на хуманитарната акција на Градскиот плоштад. Тие, во рамки на акцијата, донираа за спас на еден детски живот и се дружеа со Oхриѓани.

Се работи за 11 годишно охриѓанче кое боледува од тешка болест и кое во најбрз можен рок мора да отпатува на операција во Пекинг. За операцијата потребни се 35.000 евра. Граѓаните можат да донираат 100 денари на броевите 075/143-113; 077/143-155 и 070/143-105.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *