Вести РК Делчево — 17 декември 2014
РК Делчево дел од проектот “Страст за ракомет“

Ракометниот клуб Делчево е дел од проектот Страст за ракомет“спроведен од ракометниот бренд РК Вардар.Овој проект подразбира соработка со 27 регионални центри во Македонија во кои ќе бидат вклучени над 1500 деца на возраст од 7 до 16 години во машка и женска категорија.Со овој проект РК Вардар на сите регионални единици во кои спаѓа и РК Делчево за секое дете обезбеди ракометен дрес,шорц и топка од реноминираниот спортски бренд Hummel, маица и Loyalty Card Fun Shop Vardar.

1795309_1517401385181646_7953255782038942071_o10862505_1517401721848279_2226763586038181013_o

 

Освен спортска опрема обезбедени се и спортски реквизити:морнарска скала за тренинг, препони,јаже за скокање, ластици за тегнење,медицинки, чуњеви, хулахоп и сл.

10382512_1517402311848220_3968131902835847744_o10830659_1517401845181600_1954992863074463744_o

 

Преку овој проект од 15-17 јануари во Скопје ќе се оддржи и меќународниот турнир“ЕДЕН ЖИВОТ, ЕДНА ЉУБОВ“ каде РК Делчево пријави 2 екипи:генерација 2000/01 и генерација 2002/03

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *