Вести РК Делчево — 13 август 2015
РК ДЕЛЧЕВО ДЕЛ ОД СКОПЈЕ КУП 2015

РК Делчево и оваа година е дел од меѓународниот ракометен турнир “СКОПЈЕ КУП 2015“.Турнирот ќе се одржи од 13.08 до 19 август,а на него ќе земат учество 24 екипи ви женска и машка конкуренција.

СКОПЈЕ КУП 2015 е турнир од затворен карактер на кој учество ќе земат само екипите кои добиле покана од организаторот,со цел овозможување на квалитетни натпревари пред почетокот на младинските национални првенства.

РК Делчево првиот натпревар го игра утре во 09.00 часот каде силите ќе ги одмери со РК Требјеса од Црна Гора .Дел од овој голем меѓународен турнир се и ЖРК Бар, ЖРК Металург и и ЖРК Вардар со две екипи.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *