Вести РК Делчево — 15 јуни 2016
РК ДЕЛЧЕВО ШАМПИОНИ

Во Вардар Јуниор лигата сите ракометари на РК Делчево се закитија со златен медал а дел од нив и со индивидуалните награди:најдобар голман,најдобар стрелец и најдобар играч.Погледнете ја фотогалеријата од завршницата на Вардар Јуниор лигата.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *