Вести Останати — 10 февруари 2015
Робертина Мечевска се бори за живот, паднала од петти спрат од својот стан!

Капитенот на женската македонска ракометна репрезентација и ракометарка на Вардар, Робертина Мечевска доживеала тешка несреќа откако паднала од петти спрат од својот стан во скопската населба Аеродром. Веднаш била пренесена во Ургентниот Центар во Скопје каде сѐ уште се бори за својот живот.

Засега не се познати причините поради кои била предизвикана несреќана, а откако ваквите шокантни информации пристигнале до ЖРК Вардар, Индира Кастратовиќ истовремено го прекинала тренингот кој траел во тие моменти.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *