Вести РК Делчево — 02 октомври 2014
Стартот на женската кадетска лига е одложен

Ракометната Федерација на Македонија ќе одржи II Редовно Собрание, на ден 04.10.2014 (сабота), со почеток во 11 часот, во салата за одржување седници на Совет на Град Скопје, со адреса на бул.”Илинден” бр.82,1000, барака бр.13, при што е одложен стартот на кадетската женска лига .Натпреварите од првото коло се презакажани за наредниот викенд односно 11-12.10.2014.

 

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *