Вести РК Делчево — 26 февруари 2015
Старт на пролетниот дел од првенството

Овој викенд стартува пролетниот дел од ракометната кадетска женска лига.Во осмото коло екипата на РК Делчево гостува во Свети Николе кај ЖРК Овче Поле СУ.Стручниот штаб смета дека екипата е подготвена за овој натпревар и се исчекува позитивен исход од средбата.Свое видување за овој натпревар има и десното крило од нашиот клуб:
-Кога станува збор за екипата на Овче Поле можам да кажам дека пред се тоа е екипа која игра фер и коректно,екипа која ни е добра позната и со која имаме оддиграно многу натпревари, како првенствени така и пријателски.Во првото коло на домашен терен ја совладавме со резултат 27:18 се надевам и дека сега ќе издвојуваме победа,но сепак во никој момент не смееме да ги потцениме бидејќи тие освен што ќе ја имаат публиката како осми играч тоа е и екипа од која произлегоа и неколку репрезентативки-изјави Кети Ангеловска.

1910991_726154664074380_1785357980348968460_o

Натпреварот се игра во недела 01.03.2015 со почеток во 14.00 часот во спортската сала Цар Самоил.

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *