Вести — 09 декември 2014
Јоана  Алм како маркер постигна гол ,а како голман го одбрани ударот на Пенезиќ!

Фасцинантен потег на Швеѓанката Јоана Алм, која, на средбата против селекцијата на Хрватска, најпрво со маркер постигна гол, а потоа застана на голот на Шведска и го одбрани ударот на Пенезиќ. Шведска ја совлада Хрватска, со резултат 30:28 (17:17).

 

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *