Вести РК Делчево — 12 март 2014
Почеток на пролетниот дел од пионерска женска лига

Викендов започнува пролетниот дел од пионерската женска лига на Македонија во Ракомет.Нашата пионерска екипа го пречекува лидерот на табелата ЖРК Металург-Скопје.Натпреварот со Металург е закажан за сабота 15.03.2014.год во 14:00часот.Натпреварот се игра во спортската сала при М.М.Брицо.Другите двојки од шесттото првенствено коло во втората грпа од пионерската лига се следниве РК Велкова 5 со РК Струма и РК Овче Поле со РК Куманово,додека пак во првата група од РК Жито Прилеп ја пречекува екипата на РК Кичево а ЖРК Вардар СЦБТ ќе се сретне со РК Стружанка,екипата на Моби Дик од Охрид е слободна во ова коло

Слични натписи

Сподели

(0) коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *