Архива за Галерија

ГАЛЕРИЈА ОД ХУМАНИТАРНИОТ РАКОМЕТЕН ТУРНИР ЗА МАТЕЈ СТОИЛОВ

ГАЛЕРИЈА ОД ХУМАНИТАРНИОТ РАКОМЕТЕН ТУРНИР ЗА МАТЕЈ СТОИЛОВ

На 21.02.2016 год.РК Делчево беше организатор на хуманитарниот ракометен турнир за Матеј Стоилов.Голема благодарност до сите љубители на спортот кој дадоа свој придонес и ја покажаа својата хуманост на дело и до ракометните клубови:РК Текстилец од [...]

ЧЕСТИТО ПОЛУМАТУРА!

ЧЕСТИТО ПОЛУМАТУРА!

РК Делчево на сите полуматуранти им посакува успех во понатамошното школување и успешна спортска кариера.Во прилог погледнете ги нашите полуматуранти.   [...]

Турнир “ЕДЕН ЖИВОТ-ЕДНА ЉУБОВ“

Турнир “ЕДЕН ЖИВОТ-ЕДНА ЉУБОВ“

Од  14.01до 18.01.2015 во организација на РК Вардар се одржа ракометниот турнир “Еден живот една љубов“.РК Делчево се натпреваруваше во две категории :женски 2000/01 и 2002/03. [...]

РК Делчево-машки со своите идоли од РК Вардар

РК Делчево-машки со своите идоли од РК Вардар

Машката екипа на ракометниот клуб Делчево го проследи натпреварот од Сеха лигата помеѓу екипите на РК Вардар и РК Борац во спортскиот центар “Јане Сандански“.Ракометарите на Вардар оддиграа инзвонреден натпревар совладувајќи го противникот ,а за наше [...]

Свечено отварање на Скопје куп 2014

Свечено отварање на Скопје куп 2014

Младинскиот ракометен турнир „Скопје Куп 2014“ официјално е прогласен за отворен.Во прилог се фотографиите од свеченото отварање: Извор:Скопје куп 2014 [...]

Скопје куп 2014

Скопје куп 2014

Свеченото отворање на Скопје куп младинскииот меѓународен ракометен турнир  е денес во градскиот парк во 19.30 часот пред Школка.Во прилог се дел од фотографиите од сместувањето на учесниците. [...]

Првите  фотографии од спортскиот камп 2014

Првите фотографии од спортскиот камп 2014

Дел од ракометарките на РК Делчево воедно и ученички при ООУ Ванчо Прке заминаа на “ Спортскиот камп 2014“ и ни ги пратија првите фотографии. [...]